Gizlilik Politikası

onemligunler.net olarak, sitemize katkı veren paydaşlarımızın izin vermedikleri bilgilerini üçüncü şahıslarla paylaşmayacağımızı, sitemizde kopya ve izinsiz içerik barındırmadığımızı taahhüt eder ve site içeriğinin izinsiz kopyalanamayacağını belirtiriz. Sitemizde yer alan yazılar ve yorumlar, yazarlarının kişisel görüşlerini yansıtmakta olup hukuki bir anlam ifade etmezler ve bu yazılar ile yorumlar nedeniyle site sahibine sorumluluk yüklenemez. Sitemize giriş yapan her misafir, bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Sitemizin gizlilik politikasıyla ilgili detaylı bilgi almak ve kişisel verilerinizin nasıl kullanılabileceğini görmek için Google gizlilik politikası sayfasını ve Google iş ortakları için gizlilik şartları sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca lütfen AB kullanıcı izni politikası ve Google Analytics Reklamcılık Özellikleri için politika gereksinimleri sayfalarına da göz atabilirsiniz.

Ülkemizde halen yürürlükte olan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na göre; ilgili kişilerin kişisel verilerinin işlenmesi için öncelikle açık rızalarının alınması gerekir. Ancak Kanun’un 5 ve 6’ncı maddelerinde sayılı kişisel veri işleme şartları mevcut ise artık açık rıza alınmasına gerek bulunmamaktadır.

Web sitemiz açısından ziyaretçilerimiz olan ilgili kişilerin ayrıca aydınlatılması da gerekir.

Ziyaretçilerimize aydınlatma metnimizi sunduktan sonra ve kişisel verilerini işlemeden önce (gerekmesi halinde) açık rızalarını almadan onları kişisel verilerini işlemiyoruz. Bunun için sitemize girdiğinizde, ilk olarak aydınlatma metnimizi okumanızı öneririz.

Lütfen aydınlatma metnimize göz atın ve kişisel verilerinizin işlenmesi için hangi hallerde nasıl açık rızanıza ihtiyaç duyduğumuzu öğrenin. Bilmelisiniz ki; açık rızaya dayalı kişisel verilerinizi sitemize girdiğiniz anda değil, işlememiz için açık rıza verdiğiniz anda ancak işlemeye başlayabiliriz.

Son olarak şunu da bilmenizi isteriz ki; an itibariyle sitemizde üyelik sistemi, alışveriş ya da reklam gösterimi olmadığı için hiçbir kişisel veriniz ticari ya da istatistiksel amaçla mustafabaysal.com tarafından işlenmemektedir.

Bunun tek istisnası, yazıların altında yer alan YORUM bölümünden bize ulaşırken doldurduğunuz formda yer alan adı soyadı ile e-posta bilgisidir ki; bunlarla ilgili açıklamaları yine aydınlatma metnimizde bulabilirsiniz.

Aydınlatma metnimiz için lütfen tıklayınız: onemligunler.net/aydinlatma-metni